← Avaleht

Kvaliteedi kontroll

Automatiseerimine tööstuses kvaliteedi kontrolli töökohad:

Miks?

Kaasaegne tootmine vajab toimivat kvaliteedikontrolli, et olla ühe globaliseerivamas maailmas konkurentsis. Inimesed on siiani täitnud seda rolli rahuldavalt või hästi ja paljudes valdkondades ei olegi olnud muid võimalusi. Puidutööstus istub tüüpiliselt mitu naisterahvast liini ääres ja kontrollib höövlist välja tulnud laua korrektsust, või metallitööstuses käib insener täppismalliga iga detaili eraldi mõõtmas. Samas on tööjõud pidevalt kallinemas. See muudab tootmise järjepidevalt kallimaks. Kogu aeg suureneb surve kvaliteedi tõstmisele. Ja inimfaktor põhjustab ikkagi palju vigu ja ebastabiilset kvaliteeti.

Viimastel aastakümnetel on kontrollilahendused järjest arenenud. Tänapäevane kvaliteedikontroll on sisult juba suuresti muutunud tarkvaralahenduseks. Ja et olla järjest edukam, tuleb kasutusele tuua ühe uuemaid lahedusi, mis teevad senised kvaliteedi määramised mitmeid kordi efektiivsemaks. Tarkvaramaailm oma kiiresti arenevate tehnoloogiatega pakub võimalusi, mida minevikus olnud ei ole. Toome oma kogenud meeskonnaga need tehnoloogiad tööstusesse ja pakume kvaliteedikontrolliks täislahendusi. Meie fookuses on erinevatest sektoritest peamiselt puidutööstus. Tehnoloogiliselt kasutame materjali üles pildistamiseks kaameraid ja 3D lasereid. Kõik lahendused ehitame vastavalt kliendi vajadusele ja tehnoloogia valiku teeme sõltuvalt tingimustest ja nõuetest.

Puidutööstus

Puidutööstusesse oleme seni kõige rohkem lahendusi teinud. Järgnevalt mõned reaalsed pildid, mida tuvastatuse käigus oleme saanud.

Puiduliistu tuvastusel on oluline tuvastada ka pisemad defektid: praod, augud, oksad, lõhed, liimikohad, jne. Käesoleva näite puhul on puidu laius alla 10cm ja defekte tuvastakse mille mõõtkava on alla 1mm.

Hööveldatud laua puhul on vaja kvaliteedi klassi määramisel teha enne defektide tuvastus ja seejärel otsustada, millisesse klassi see määrata: erinevad oksa tüübid (heleoks, tumeoks, mädaoks), praod ja lõhed, sissekasvanud koor, vaigususpikkus ja paksus, kokku üle 20 erineva defekti.

Höövlitagune skänner

On võimalik aastarõngaste suuna järgi tõsta lauad ühte pidi

Liimikontroll. Kas laua/klotsi hammaste vahele on läinud piisavalt liimi?

Sisseostetava palgi täppismõõtmine. Oleme välja töötanud enda 3D mooduli ja mõõtmise erinevad meetodid. Arvutame välja diameetrid, pikkuse, mahu, kõveruse. Lisaks tuvastame vajadusel koore paksuse. Palgimõõtmisel on vajalik 2 või 3 alloleva seadme paigaldus liinile.Kuidas edasi?

Võta meiega ühendust. Tuleme kohale, täpsustame ülesande, teeme vajadusel piloodi kui ülesanne on raskesti lahenduv. Ja teeme ära, paneme automaatse kvaliteedi kontrolli töökoha/liini reaalselt püsti.

Küsi pakkumist!